هیرو، یک تسلط کامل

چرا هیرو؟ نمایندگی دوربین مداربسته هیرو چه مزیتی نسبت به نمایندگی دیگر برند ها برای ما دارد؟

در این صفحه در مورد مزایای نمایندگی هیرو و امکانات و خدماتی که هیرو به نمایندگانش ارائه می دهد را با هم بررسی می کنیم. ضمنا برای شناخت بیشتر تیم ما
می توانید درباره ما را نیز بخوانید.

تفاوت-دوربین-آی-پی-با-آنالوگ-2

بیمنتی پلاس

یعنی تامین خسارت در زمان: نوسانات برق، آب خوردگی کالا، شکستگی کالا، ایرادات غیر قابل تعمیر یا عدم وجود قطعه برای تعمیرات بیمه و گارانتی تمام محصولات هیرو از مشتریان مصرف کننده در برابر 4 مشکل و معضل اساسی و پر ریسک محافظت میکند. این موارد تا کنون توسط هیچ شرکت وارد کننده یا تولید کننده ی محصولات الکترونیکی و کامپیوتر در ایران، پوشش داده نشده اند. این خدمت تنها به دلیل انتخاب صحیح قطعات اصلی و همچنین استفاده از روشهای کاملا استاندارد در مونتاژ محصولات میباشد. محصولات هیرو تنها محصولات الکترونیکی میباشند که از طریق بیمنتی پلاس قادر به تامین خسارت مشتری در زمانهای خاص میباشند. هیرو از طریق بیمنتی پلاس نه تنها منجر به جلب رضایت واقعی مشتریان میگردد، بلکه فراتر از انتظار مشتریان و رقبای خود گام بر میدارد.

مشارکت در هزینه روز افتتاحیه نمایندگی

به منظور تقسیم و کاهش هزینه های مالی هر نماینده در شروع همکاری، هیرو با کلیه ی نمایندگانی که قصد برگزاری مراسم افتتاحیه در شروع همکاری دارند، مشارکت می نماید. اکثرهزینه های روز افتتاحیه توسط هیرو انجام خواهد شد و در برخی از موارد هیرو با نماینده مشارکت می نماید، جزییات بیشتر و کامل این موضوع به صورت مکتوب وجود دارد.

سود مالی تضمین شده برای نمایندگان

در سه قسمت مهم و اساسی برای نمایندگان هیرو سود تضمین شده قرار دارد که مهمترین آنها عبارتند از: 1. نمایندگان میتوانند در کنار سود حاصل از فروش مستقیم ، بعد از رسیدن به هدف فروش خود، به پاداش فروش نیز دستیابی داشته باشند. 2.عدم گره زدن پاداش فروش و منافع مالی نمایندگان به خرید های حجیم و سنگین 3. نظارت مستقیم شرکت بر عملکرد نمایندگان و وجود قوانین مکتوب، شفاف و قاطع در برخورد با متخلفان ( از جریمه ی مالی تا قطع کامل همکاری ) نتیجه: همه ی این عوامل نه تنها موجبات زیر فروشی را فراهم نمیکند، بلکه آسودگی خیال، حفظ اعتبار میان مشتریان و در نهایت سود مالی نمایندگان را تضمین مینماید.

وجود کالا در 80درصد از روزهای سال

یکی از مشکلات جدی این روزها، عدم تکمیل بودن موجودی می باشد که علاوه بر از دست رفتن فروش، باعث عدم پوشش هزینه های ماهانه نماینده میگردد. یافتن رویکردی متفاوت در واردات و ساخت برخی از قطعات در ایران موجب میگردد تا در سال 1400، هیرو جز 10 برند ارائه دهنده ی سیستم های حفاظتی و نظارت تصویری باشد که با دسترسی به زیر ساخت تولید و مونتاژ در ایران، شبکه ی نمایندگان خود را از کالا به صورت صحیح و کافی تغذیه مینماید، این موضوع از دست رفتن فرصت های فروش برای نمایندگان هیرو را به حداقل میرسد. این موضوع موجب برنامه ریزی صحیح و برآورد دقیق هر نماینده در هزینه های ماهانه و سالانه خود میشود.

تهیه محتواهای آموزشی و تبلیغاتی آنلاین

تهیه ی محتوای تاثیر گذار علاوه بر صرف هزینه ی مالی و زمانی، نیازمند تخصص نیز میباشد، از طرفی تاثیر گذاری شبکه های مجازی در رشد و توسعه ی کسب و کار را نمیتوان نادیده گرفت. حال با توجه به اهمیت این موضوع، تیم تولید محتوا و دیجیتال مارکتینگ هیرو، علاوه بر آموزش اصولی تولید محتوا به نمایندگان، برای آنها نیز محتوای تاثیر گذار تهیه کرده تا نمایندگان بدون صرف هزینه در این زمینه، بتوانند از پتانسیل شبکه های اجتماعی در راستای رشد فروش و برندینگ خود استفاده نمایند.

اعطای نمایندگی رسمی در هر شهر

در راستای رشد تمامی همکاران در تمام شهر ها و شهرستانها، هیرو نمایندگی خود را به صورت شهر به شهر واگذار مینماید. همچنین کلیه ی مشتریان همکار و پروژه های هر شهر به نماینده همان شهر ارجاع داده میشود و در راستای تحقق افزایش رشد فروش نمایندگان، سرنخ های حاصله تا زمان برقراری ارتباط مشتری با نماینده توسط حامیان فروش پیگیری خواهد شد.

گارانتی پرسرعت

نمایندگان هیرو بدون نیاز به صرف هزینه ی مالی، نیروی انسانی یا دانش تعمیرات میتوانند علاوه بر فروش، خدمات پس از فروش را به صورت مستقیم و در کوتاه ترین زمان ممکن (کمتر از 1 دقیقه ) به مشتریان خود ارائه نمایند. به منظور شفافیت و آگاهی بیشتر نمایندگان، دستورالعمل گارانتی پر سرعت هیرو را مطالعه نمایید. انجام این موضوع را برای تمامی نمایندگان هیرو امکان پذیر مینماید. تجربه ی علمی و عملی ثابت کرده است که این نوع برخورد در زمان گارانتی علاوه بر جلب رضایت قطعی مشتری، منجر به افزایش اعتبار، اعتماد، ایجاد تمایز و در نهایت رشد فروش نمایندگان نیز خواهد شد.

برگزاری دوره های آموزشی ویژه نمایندگان

از دوره های تخصصی و فنی در نصب استاندارد تا تکینک‌های فروش، بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، مدیریت منابع مالی وسرمایه و مدیریت منابع انسانی برای نمایندگان دوره هایی طراحی گردیده که در زمان مدت همکاری به نمایندگان آموزش داده میشود. این دوره های آموزشی بنا به سر فصلهای مختلف توسط اساتید مطرح کشور یا مدیران برجسته ی شرکت، به صورت آنلاین یا حضوری برگزار خواهند شد. همچنین بنا به درخواست نمایندگان، جلسات مشاوره ی حضوری و آنلاین در زمینه های فوق توسط مدیران ارشد سازمان برگزار خواهد شد.